Meist

Meie eesmärk

 Matsalu rahvuspark on tuntud oma rikkaliku linnustiku ja muu loodusliku mitmekesisuse poolest. See on üks olulisemaid rändlindude peatuspaiku Euroopas ning pakub suurepäraseid võimalusi linnuvaatluseks ja loodusfotograafiaks. Rahvuspark hõlmab erinevaid elupaiku, sealhulgas metsi, rohumaid, soode ja rannikualasid, ning toetab mitmekesiseid taime- ja loomaliike. 

 

Eelkõige kogemused

Vahel me ei märkagi enda ümber muud, kui ainult oma eesmärkide saavutamist, sellega kaasnevat stressi ja üleliigset tarbimist. See kõik tundub meile nii loomuomane ja tavaline, et unustame, kus me tegelikult pärit oleme.

Selleks peamegi vahest aja maha võtma ja astuma välja igapäeva rutiinist, et ammutada uut energiat, avastada uusi paiku, kuulata vaikust ja avaldada austust meie tegelikule eluandjale-loodusele.  

Väärtused

Lisaks oma looduslikele väärtustele on Matsalu rahvuspark ka oluline kultuuripärandi säilitaja. Piirkonnas on mitmeid ajaloolisi paiku, sealhulgas vanu kalurikülasid ja põliseid talumaastikke, mis annavad külastajatele võimaluse avastada Eesti traditsioonilist eluviisi ja kultuuri. 

Rahvuspark hõlmab erinevaid elupaiku, sealhulgas metsi, rohumaid, soode ja rannikualasid, ning toetab mitmekesiseid taime- ja loomaliike. 

Matsalu rahvuspark pakub suurepäraseid võimalusi ökoturismiks ja loodushariduseks. Seal korraldatakse loodusmatkasid, linnuvaatlusretki, kanuusõite ja palju muud, mis võimaldab külastajatel paremini mõista piirkonna ökoloogiat ja looduskaitse tähtsust. 

Rahvuspargi aladel on palju võimalusi vabaõhu- ja puhke tegevusteks, sealhulgas matkamine, jalgrattasõit, piknikud ja kalastamine. See pakub inimestele võimalust lõõgastuda looduses ja nautida kaunist ümbrust.

Kokkuvõttes võib öelda, et Matsalu rahvuspargi külastamine on oluline mitte ainult loodus- ja kultuuripärandi avastamiseks, vaid ka selleks, et toetada looduskaitset ning nautida looduslikku ilu ja rahu, mida see pakub.